13 هزار متر مربع زمین در اراضی ملی شهرستان خرامه رفع تصرف شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرامه از آزادسازی و رفع تصرف 13 هزار متر مربع اراضی ملی در این شهرستان خبر داد و گفت: این اراضی در قسمت مشهور به پل تخت واقع در منطقه پناهگاه حیات وحش بختگان توسط یگان حفاظت محیط زیست خرامه رفع تصرف شد.

13 هزار متر مربع زمین در اراضی ملی شهرستان خرامه رفع تصرف شد

به گزارش جشنواره تهران از خرامه،  لیلا نبی زاده امروز در این باره به خبرنگاران گفت: با حکم قضایی این اراضی  رفع تصرف شد و نهال های کاشته شده در آن  قلع و قمع گردید.

وی با بیان اینکه تجاوز به عرصه های محیط زیست از سوی سودجویان لطمه و آسیب جدی به این مناطق می زند ادامه داد: محدوده های محیط زیست برای نگهداری و حفاظت از حیات وحش و حفظ گونه های ارزشمند گیاهی و جانوری است و دست اندازی به آن آسیب هایی جبران ناپذیر ایجاد می کند به طوریکه شاهد تغییر در بافت طبیعی و اقلیم منطقه می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرامه  اضافه کرد : محیط زیست و منابع ملی یک سرزمین همان زیربنای توسعه‌ پایدار آن جامعه می باشد و رشد سایر بخش های جامعه به کارکرد صحیح و استفاده‌ درست از این منابع وابسته است.

وی افزود: می توان به خوبی به این نکته پی برد که هرگونه تجاوز به منابع ملی و تخریب محیط زیست باعث آسیب به منابع یک جامعه می شود و آینده‌ اقتصادی آن جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بنابراین هرگونه تجاوز به منابع ملی و آسیب و تخریب محیط زیست شامل مجازات خواهد بود و با متخلفان برخورد خواهد شد.

نبی زاده خواستار فرهنگ سازی و افزایش آگاهی اجتماعی در این زمینه شد و گفت : منابع ملی شامل جنگل‌ها، مراتع، دریا، ساحل، تالاب‌ها و پناهگاه‌های حیات وحش به عنوان سرمایه جامعه به حساب می آید و هرگونه آسیب و تجاوز به منابع ملی باعث کاهش سرمایه های سرزمینی می شود.

وی به اهمیت عرصه های مجاور با تالاب بختگان اشاره کرد و گفت : تالاب بختگان و محیط پیرامون آن از نظر زیست گیاهی و جانوری اهمیت بسزایی دارد و هر نوع دخل نصرف در آن موجب اختلال در چرخه زیستی خواهد شد.

پایان پیام/ ن

دیدگاهتان را بنویسید