مسئولان استانی پی‌گیر مشکل کتابخانه چاروسا شدند

مدیرکل کتابخانه های استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در قلعه‌رئیسی پیگیر مشکلات کتابخانه در بخش چاروسا شد.

مسئولان استانی پی‌گیر مشکل کتابخانه چاروسا شدند

به گزارش جشنواره تهران از چاروسا، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در بخش چاروسا مشکلات کتابخانه های عمومی این بخش را بررسی کرد. در این بازدید بخشدار چاروسا، رئیس آموزش و پرورش، شهردار و رئیس شورای شهر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان را همراهی کردند و مشکلات این بخش را بیان کردند.

ایزدخواه بخشدار چاروسا در این بازدید با بیان اینکه اهمیت کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و حضور رهبر معظم انقلاب در نمایشگاه کتاب و توجه به کتابخوانی موید آن است بیان کرد: کتاب و کتابخوانی نماد توسعه یافتگی جوامع مختلف و عصاره فکری همه افراد و بیانگر ورزیدگی عقل و خرد انسان هاست. بخشدار چاروسا به تقدیر از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به مشکلات کتابخانه های عمومی چاروسا اشاره و تصریح کرد: در کتابخانه مشکلاتی وجود دارد که نیاز است برای تکمیل آنها عزم جوی وجود داشته باشد. وی افزود: کمبود نیرو یکی از مشکلاتی است که می تواند برای رفع آنها تلاش کرد تا بتوان کتابخانه را دو شیفته مدیریت کرد و جوانان و نوجوانان بهتر از آن استفاده کنند و موضوع فضاسازی کتابخانه که مشکلات خاص خود را دارد و در این زمینه هم محوطه سازی و نصب کولر در اتاق کودک این کتابخانه نیاز است که باید تلاش بر رفع آن شود. الهامی رئیس آموزش و پرورش چاروسا هم خواستار رفع مشکلات کتابخانه شد و از مدیرکل کتابخانه ها خواست تا با توجه به موضوع کتابخوانی برای نوجوانان و جوانان به خصوص کنکوری ها فضا را مهیا کنند. آذربهرام شهردار قلعه رئیسی از آمادگی برای کمک برای پرداخت نیم درصد به کتابخانه عمومی قلعه رئیسی و به اهمیت کتابخوانی اشاره و گفت: هفته کتاب که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می‌شود، نشانه و نمادی است برای اینکه اهالی فرهنگ، ادبیات و حتی توده مردم متوجه مقوله ارزشمند مطالعه کتاب شوند.   فاطمیان رئیس شورای شهر هم در این بازدید از مشکلات کتابخانه های عمومی چاروسا گفت. همچنین در این سفر از کتابخانه قلعه رئیسی و جاورده بازدید شد.  

 

محسن جبارنژاد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید به مشکلات کتابخانه عمومی چاروسا اشاره کرد و گفت: کمبود نیرو در کتابخانه عمومی چاروسا دغدغه استان است و تلاش خواهیم کرد تا این مشکل را با رایزنی برطرف کنیم، اما آمار حضور در کتابخانه و استفاده کنندگان از کتاب مهم است که باید فضا مهیا شود تا بیشتر به سمت و سوی کتاب بروند و قطعا با این شرایط تعداد نیرو هم افزایش خواهد یافت. وی با تقدیر از پیگیری بخشدار چاروسا و اب بیان این که مشکلات کتابخانه های قلعه رئیسی و جاورده یک مطالبه به حق است که نیاز است برای رفع این مشکلات همه کمک کنند ادامه داد: پرداخت نیم درصدی شهرداری ها برای کتابخانه ها یک مطالبه به حق است که باید همه شورای شهر و شهرداری‌ها در این زمینه همکاری کنند تا پرداخت شود و در صورت پرداخت و با کمک کتابخانه های استان رفع این مشکلات میسر خواهد بود. پایان پیام/82021  

دیدگاهتان را بنویسید