اسحاقی: در برنامه توسعه هفتم توجه ویژه‌ای به بیمه همگانی می‌شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت گفت:به دنبال آن هستیم که ساختار بیمه‌ها را در برنامه توسعه هفتم طوری تدوین و تنظیم کنیم که بتوان از ظرفیت بیمه‌ها برای اقشار ضعیف و محروم بیشتر استفاده کنیم.

اسحاقی: در برنامه توسعه هفتم توجه ویژه‌ای به بیمه همگانی می‌شود

سلمان اسحاقی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی جشنواره تهران به تشریح نشست امروز این کمیسیون پرداخت و گفت: امروز جلسه کمیسیون بهداشت در قالب چند کمیته برای برنامه توسعه هفتم برگزار شد. همانگونه که مستحضر هستید، برنامه توسعه هفتم یک قانون بالا دستی است که می‌تواند زیرساخت‌ها را برای خدمت بهتر در حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور فراهم کند.

وی افزود: یکی از موارد بسیار مهم برنامه توسعه هفتم توجه ویژه به بیمه‌ها است. بیمه سلامت بیشترین خدمت را می‌تواند در حوزه بهداشت داشته باشد و وزارت بهداشت که به طور مستقیم به آن ورود می‌کند.

نماینده مردم قائنات در مجلس ادامه داد: اصرار کمیسیون بهداشت بر این است که تمام اقشار مختلف مردم  حداقل به‌صورت یکسان  از تمام خدمات  بهداشت و درمان با تکیه بر بیمه‌ها استفاده کنند.

وی یادآور شد: متأسفانه در اغلب دستگاه‌ها هر دستگاهی که توانایی مالی بیشتری داشته باشد، بیمه تکمیلی کامل‌تری را برای پرسنل خود در نظر می‌گیرد. این مورد باعث شده که تبعیض و ناعدالتی در خدمات درمانی به اقشار مختلف جامعه برسد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: به‌گونه‌ای ساختار بیمه‌ها باید تدوین شود که بیمار جز رنج بیماری، نباید درد دیگری داشته باشد. به دنبال آن هستیم که ساختار بیمه‌ها را در برنامه توسعه هفتم طوری تدوین و تنظیم کنیم که بتوان از ظرفیت بیمه‌ها برای اقشار ضعیف و محروم بیشتر استفاده کنیم.

اسحاقی تأکید کرد: زیرساخت را به‌گونه ای فراهم بکنیم و منابع آن را طوری در نظر بگیریم که اگر پیشنهادی به نفع مردم در لایحه بودجه قرار شد تدوین و تنظیم  شود، آنجا مجری قانون اشاره نکند که با برنامه هفتم مغایرت دارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید